Varcosin Macedonia

Опис

Varcosin Macedonia Со помош на овој нов крем ќе се ослободите од грдите мрежи на нозете

Можноста за развој на проширени вени е наследна. Можеме да го наследиме не само од нашите родители, туку и од нашите прабаби и прадедовци и прадедовци.

Цел живот ги третираме проширените вени. Не вежбање и лоша исхрана. По 45-тата година, секоја трета жена и секој петти маж размислуваат да се ослободат од проширените вени.

Varcosin Macedonia
Не се работи само за видливите вени на нозете. Нелекуваните проширени вени можат да му наштетат на вашето здравје. Затоа мора да се потрудиме да избегаме од нив и кога ќе се појават; Фрлете го професионално. Чувството на тежина и оток на нозете ретко го поврзуваме со проширени вени.

Varcosin Macedonia е напредна формулација во форма на крем против проширени вени. Брзо и ефикасно се бори не само со проширени вени, туку и со други постоечки симптоми.

И ќе заборавите на болката, отокот и грчевите.

Уникатната формулација на Varcosin Macedonia се базира на troxerutin кој делува заштитно на крвните садови. Ја подобрува флексибилноста и напнатоста. Троксерутин е антиинфламаторно и аналгетик.
Покрај природните состојки како екстракт од костен и лист од бреза, ефикасно ја смирува болката, го намалува отокот и ги елиминира проширените вени.
Варкосин Македонија е крем за нозе кој содржи таканаречена природна формула со голем број на ботанички состојки, хранливи витамини за ослободување од пајачните вени и протеин против стареење.
Оваа маст, која содржи растителни екстракти и природни хранливи материи, има за цел:

Значително го намалува изгледот на вените
Намалете ја болката и заморот при одење
Избегнувајте развој на проширени вени
ја подмладува кожата
намалување на крварењето
Забрзување на циркулацијата на крвта и помагање на кохезијата на венските садови
Неговата примарна цел е да се бори против проширените вени преку сите овие процедури.
Варикозните вени се трајно проширување на вените генерално лоцирани во нозете, предизвикувајќи: тежина во нозете, дисгевзија, болка (како тип на грчеви), чешање и телеангиектазија (разни форми предизвикани од мали аневризми)

Како да се користи Varcosin Macedonia

Пред првата употреба, важно е целосно да ги прочитате упатствата.

Варкосин Македонија е за секојдневна употреба особено навечер кога ќе се вратите дома. Мора да ставите малку крем на нозете и нежно да масирате за добро да се нанесе кремот додека добро да се впие.

Varcosin Macedonia

Varcosin Macedonia е терапевтска маст против проширени и пајакови вени

Варкосин Македонија: Овој крем содржи моќна формула од природни билки, доволно нежна за употреба по целото тело, нозе, лице и нос.

Мешавината од ретки билки од хималајските шуми е многу корисна и го олеснува пристапот до подлабоките слоеви на кожата. Дејствува ефикасно против болка, чешање, оток, воспаление и контрактури. Видливо го подобрува заздравувањето на проширените и пајачните вени.

Varcosin Macedonia е ајурведски лек базиран на чисти билки.
нежно и ефикасно ги третира проблематичните области, ги отстранува затнатите вени, ги зајакнува крвните садови и ја подобрува циркулацијата на крвта; Работи во подлабоките слоеви на кожата. Не само што ја враќа кожата во првобитната состојба, туку и третира субјективни проблеми како тежина, пулсирање или пецкање, болка и чувство на печење.
Формулата за нега на Varcosin Macedonia брзо се апсорбира од кожата. И не изгледа мрсно. Без несакани ефекти: Varcosin Macedonia е сертифициран за GMP и содржи 100% природни состојки, па затоа е целосно безбеден.

Едноставно нанесувајте го два пати на ден и ќе видите видливо подобрување на вашите вени во рок од 6-8 недели.

Примена: Нежно масирајте го Varcosin Macedonia директно на погодената област додека целосно не се апсорбира од кожата.
Не користете силен притисок додека ги масирате чувствителните вени.

ВНИМАНИЕ: Изматениот дел од кожата не го мијте со вода еден час по употребата на кремот.

Состојки на Varcosin Cream Macedonia

10 грама содржи екстракти од: Пиперминт (Mentha Piperata) 200 mg; невен (Rosmarinus Officinalis) 100 mg; Нигар мота (Cyberus scariosus) 100 mg; Салаи Гуггул (Boswellia Serrata) од 100 mg; Хидра (Curcuma longa) 50 mg; ѓумбир (Zingiber Officinale) 50 mg; Лимон (Citrus MedicaVar) 50 mg; Ајваин (Carum Copticum) 50 mg; црн пипер (пајпер нигрум) 25 mg; Лаванда (Lavandula Stoechas) 25 mg

Помош за Varcosin Macedonia

Нанесете на чиста кожа 2 до 3 пати на ден (во секое време од денот), од стапалата до бутовите. Нанесете со движења нагоре додека кремот целосно не се впие.

Нежно масирајте го погодениот дел додека кремот целосно не се апсорбира од кожата. Не притискајте кога масирате чувствителни вени!

Varcosin Macedonia